Darmowe źródła termalne. Niemożliwe? A jednak!

Saturnia
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Toskania to nie tylko zapierające dech w piersi krajobrazy, winnice, gaje oliwne, cyprysy czy obłędne jedzenie.

To także NATURALNE ŹRÓDŁA TERMALNE!!
Skąd się tam wzięły? No właśnie! Wierząc legendzie ma to związek z kłótnią boga Saturna z Jowiszem. Bogowie nie przebierali w środkach, jeden z piorunów wymierzonych przez Jowisza zamiast w Saturna trafił w skałę co spowodowało wytryśnięcie gorących źródeł.

Witajcie w Terme di Saturnia.
To najprawdopodobniej najbardziej znane i odwiedzane termy w Toskanii. Znajdziemy je ok. 60 km na południowy wschód od Grosetto. To grupa gorących źródeł bogatych w siarkę, których temperatura sięga 37 stopni. Szacuje się, że na sekundę przepływa tam 800 litrów wody co jest gwarancją zawsze czystej wody.
Coraz częściej włoskie termy przechodzą w ręce prywatnych inwestorów, którzy przeistaczają je w drogie kompleksy SPA. Na szczęście można znaleźć zadbane miejsca z dobroczynną wodą (czasem nawet z małą infrastrukturą) w których można wykąpać się za darmo. Tak jest właśnie z termami di Saturnia.

Jak tam dojechać?

Źródła znajdują się w malowniczej okolicy ok. 10km od miejscowości Saturnia i prowadzą do nich brązowe znaki z napisem: „Cascate del Gorello”

 

KILKA WSKAZÓWEK DLA CHĘTNYCH:
– wybierając się do źródeł koniecznie weźcie rzeczy na przebranie
– ulubiony strój kąpielowy zostawcie na inne okazje, zapach siarki po kąpieli w źródłach pozostaje na wiele godzin i nie należy do najprzyjemniejszych
– buty do pływania warto mieć pod ręką, czasem na półkach z wodą występują bruzdy, które mogą być mało komfortowe dla naszych stóp

Fot. Our World’s view

Print Friendly

Jedno przemyślenie na temat “Darmowe źródła termalne. Niemożliwe? A jednak!”

  1. ~Agaa pisze:

    cześć,
    bardzo przyjemnie czyta się Twoje wpisy. Chętnie poczekam na następne, tym bardziej, że podobnie do Ciebie, uwielbiam Włochy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×